Kultowe modele butów adidas - CAMPUS

Gdy myślimy o najbardziej rozpoznawalnych sneakerach adidas, na myśli przychodzą tak kultowe modele jak Superstar, Stan Smith czy Gazelle. Nieco w cieniu pamięci pozostaje jedna z ikon lat 80. – adidas Campus.

Model Campus pojawił się już w 1972 pod nazwą Tournament. Początkowo stosowany jako model to grania w koszykówkę, szybko poszerzył pole działania i trafił na ulicę już jako propozycja „lifestyle”. W 1980 adidas zmienił nazwę modelu na CAMPUS i tak już zostało.

Podobnie jak starszy brat, adidas Superstar, Campus trafił do branży hip-hopowej. Co prawda nie doczekał się swojej piosenki (o Superstarach rapowali RUN DMC w piosence „My adidas”), ale uwieczniono go za to na okładce jednej z klasycznych płyt tego gatunku – „Check your head” Beastie Boys. Trio z Nowego Yorku było wielkimi entuzjastami Campusa, nawet po zaprzestaniu jego produkcji w 1987 roku. Między innymi dzięki ciągłemu wsparciu ze strony ruchów hip-hopowych i skejterskich model pojawił się ponownie w połowie lat 90.

2017 rok to triumfalny powrót adidas Campus do rodziny Originals. Sklep Kaja-sport.pl dysponuje obecnie kilkoma wersjami kolorystycznymi tego modelu w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy na zakupy :)

adidas Campus CQ2079 

 adidas Campus BY9580

 adidas Campus BZ0087

adidas Campus BZ0086

0000199808814_1__wj